Tego dnia rejenci w 21 miastach Polski wyjaśniali, w jaki sposób można bezpiecznie przekazać majątek, korzystając m.in. z takich instytucji prawnych, jak darowizna, renta czy dożywocie. Mówili o tym, jakie są konsekwencje każdego z tych wyborów i który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom i oczekiwaniom zainteresowanych. Nie były to jednak jedyne pytania, na jakie rejenci udzielali odpowiedzi – tradycją tego dnia jest możliwość porozmawiania o wszelkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach rejentów.

Dzień Otwarty Notariatu jest organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada. Coroczna społeczna akcja edukacyjna pozwala wszystkim zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa.

Temat przewodni
Każda edycja ma swój temat przewodni: w 2010 r. były to spadki i dziedziczenie, w 2011 r. – bezpieczeństwo majątku rodziny, w 2012 r. – nieruchomości i księgi wieczyste, w 2013 – przekazanie majątku w rodzinie, w 2014 – majątek a prawo. W 2015 r. rozmawiano o dziedziczeniu, a w 2016 o testamencie notarialnym.
(MW)