Uczciwy
Uczciwy notariusz nie zataja przed petentem żadnych ważnych szczegółów prowadzonej sprawy. Uczciwy notariusz w zwięzły i prosty sposób wyjaśnia wszystkie zagadnienia i pomaga klientowi przebić się przez meandry biurokracji.

Wyrozumiały i cierpliwy
Przedstawiciel tego zawodu często jest świadkiem sporów, w których uczestniczą rodziny. Jest na przykład świadkiem sporów w kwestii dziedziczenia, uczestniczy w sprawie przeniesienia własności nieruchomości. Jego rola polega jednak na tym, aby spory te łagodził, aby wykazał się dyplomacją, aby sprawnie dogadał się zarówno z jedną jak i z drugą stroną i doprowadził do tego, aby wszyscy byli zadowoleni.

Odpowiedzialny
Zgadza się, profesjonalny notariusz redaguje pisma będąc świadomym ogromnej odpowiedzialności. Tworzenie akt notarialnych to nie bułka z masłem, to sprawa ogromnej powagi. Często też jest tak, że dana sprawa nie kończy się wraz z wizytą klienta w kancelarii, ale ciągnie się przez kilka tygodni, a nawet więcej. W tym czasie notariusz musi przewertować kilkadziesiąt akt, aby stworzyć profesjonalną dokumentację.

Anna S. foto.Tama66/Pixabay